Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podmínky pro převzetí psa

 


Pokud zvíře prošlo povinnou sedmidenní karanténou a bylo u něj provedeno odčervení, odblešení, vakcinace proti vzteklině a virovým chorobám, u některých čipování, je připraveno k předání do náhradní péče.

Zvířata nejsou předávána nezletilým a nesvéprávným osobám. Každý, kdo si chce ze stanice osvojit psa, musí přijít osobně a mít s sebou průkaz totožnosti. Bude s ním sepsána smlouva "O převzetí psa (zvířete) do vlastní péče", kde strana 1 (vy) a strana 2 (Záchytná stanice pro psy v Kutné Hoře) uzavírají smlouvu o převzetí zvířete do vlastní péče.  Při převzetí se platí poplatek 300,- Kč. Nezapomeňte si také přinést obojek a vodítko. Nového majitele chceme vidět osobně, pořizování pejska jako dárek pro babičku apod. opravdu nepodporujeme!

Každý, kdo si pořizuje pejska, by si měl uvědomit, že si pořizuje člena rodiny na několik let. Měl by zvážit své finanční, časové, fyzické možnosti a poté se rozhodnout pro konkrétního pejska. Pořizování roztomilého štěňátka pro babičku rozhodně není dobrý nápad - argument  "...my tam ale jezdíme každý víkend..." nás skutečně nepřesvědčí.

U psa ze stanice nelze přesně určit plemeno, věk a povahu, u štěňat nelze zaručit, do jaké velikosti dorostou a jaký bude jejich vzhled v dospělosti, inforamce, které Vám sdělujeme, jsou jen odhady naše a veterináře.

Adoptovaný pes Vás nezačne poslouchat hned druhý den pro převzetí, je nutné mít s ním trpělivost a pomoci mu překonat mu strach z nového prostředí. Některému to trvá den, jinému i měsíce.

V prvních dnech je třeba se vyvarovat situací, které by daly zvířeti příležitost k útěku.

Jestliže jsou členy domácnosti děti, nenechávejte s nimi NIKDY pejska o samotě!

Každý budoucí chovatel by měl počítat s tím, že podle našeho právního řádu není po dobu 0,5 roku majitelem psa. Na stanici bude seznámen s tím, že pokud se do 0,5 roku od nálezu psa přihlásí jeho původní majitel, je povinen mu zvíře vrátit. V takovém případě má nárok na úhradu vzniklých nákladů tímto původním majitelem. Tyto případy se však stávají jen ojedinělě - dospělá zvířata mohou být ze stanice novému osvojiteli nejdříve 7 dnů od nálezu a do té doby se původní majitel, který má o svého zatoulaného mazlíčka, hlídače nebo kamaráda zájem a hledá ho, většinou přihlásí.