Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podmínky pro přijetí psa do ZSP

Našli jste pejska v Kutné Hoře? Volejte Městkou policii (tel.č.156), ta od Vás zvíře převezme a převeze jej do naší stanice.

Našli jste pejska v jiné obci mimo Kutnou Horu? Kontaktujte zástupce dané obce. Ten od Vás pejska musí převzít a postarat se o něj.

Jste zástupcem jiné obce? Jistě víte, že ze zákona jste povinni se o nalezené zvíře ve Vaší obci postarat. Některé obce disponují vlastním odchytovým kotcem, sami zajistí veterinární péči zvířeti a sami mu naleznou nový domov. Jiné mohou kontaktovat některý z útulků. Jestliže si vyberete útulek náš, vězte, že pes nalezený v jiné obci může být do naší stanice přijat jen po předchozí dohodě s vedoucím útulku. Jestliže je v útulku volné místo, může být zvíře přijato na základě Žádosti o umístění a souhlasem se zaplacením poplatku (ceník níže). Žádost o umístění, na které nesmí chybět razítko obce a podpis zastupitele, se předává současně s přijetím pejska.

Jste majitelem pejska, kterého si nemůžete nechat ve své péči? Můžete ho umístit do naší stanice za poplatek. Jeho výše je stanovena dle váhy psa (viz. níže). Zvíře je přijato jen na základě předchozí dohody s vedoucím útulku a za předpokladu, že bude ve stanici volné místo. Zvíře přijmeme s platným očkovacím průkazem. Než se rozhodnete pro toto řešení, prosím, pokuste se pejskovi nalézt nový domov sami, útulek by měl být posledním řešením. 

VÝŠE POPLATKU ZÁVISÍ NA HMOTNOSTI PSA:

- pes o hmotnosti do 10 kg => 3 600,- Kč

- pes o hmotnosti 10 - 15 kg => 4 800,- Kč

- pes o hmotnosti nad 15 kg => 6 000,- Kč

- štěně do věku 4 měsíců => 960,- Kč (včetně 20% DPH)